lolskuska

Jewelcrafting

Profese Jewelcrafting se oběvila až v datadisku The Burning Crusade. Název profese se skládá ze slov Jewel (klenot) a craft (řemeslo), to znamená že náplní této profese je tvorba různých prstenů (rings), přívěšků (trinkets), náhrdelníků (necks) nebo později socketů. Hlavní věc kterou budete potřebovat je [Jeweler's Kit], k výrobě trinketů, prstenů nebo přívěšků budete samozřejmě potřebovat také kov, který získate v profesi Mining nebo od jiných hráčů (aukce,trade). K výrobě budou také potřeba různé drahokamy, které budete do předmětů zasazovat (získáte rovněž v profesi Mining).

Užitečné informace

 • Jewelcrafting je výrobní profese ve které se naučíte vyrábět prsteny, náhrdelníky, přívěšky nebo sockety.
 • Základní surovinou jsou kovy a minerály.
 • K výrobě budete potřebovat [Jeweler's Kit]
 • Na vysokém skillu dokáře Jewelcrafter vyrobit mnohdy lepší věc než seženete v dungeonech.
 • Věci určené na vysoký level mají někdy sloty pro takzvané sockety, které může Jewelcrafter vyrobit. Jedná se o kameny které do předmětu zasadíte a na trvalo (nebo do té doby dokud ho nevyndáte) můžete přidat vaší postavě nějaké ty bonusové staty.
 • Ve hře se také nacházejí batohy pro Jewelcraftera. Například [Bag of Jewels] nebo [Gem Pouch]
 • U Jewelcraftingu se také nachází profese zvaná Prospecting umožňující z 5. kusů rudy (viz Mining) vytáhnout drahokamy.

Sockety

Nejzajímavější částí Jewelcraftingu jsou takzvané sockety. Jsou to upravené kameny které vám při umístění do oblečení přidají nějaké ty bonusové staty. Ve hře se nacházejí 4 druhy socketů žlutý,červený,modrý a meta. Ve hře se ovšem nachází více barev kamenů, ale některé můžou být zasazeny do dvou a více barev. Meta sockety, setkáme se s nimy v přilbách jsou vylepšené gemy a vyrábí je Jewelcrafter ze suroviny kterou mu musí dodat alchymista. Jedná se o [Skyfire Diamond] a [Earthstorm Diamond]. Vložení socketu do věci provedeme tak, že podržíte klávesu Shift a na předmět do kterého chcete socket vložit kliknete pravým tlačítkem myši. Pokud vložíte předmět do nesprávné barvy, tak sice bude fungovat, ale příjdete o takzvaný socket bonus v podobě dalších statů (funguje ale pouze když je předmět vyplněn všemi sockety správně). Pokud chcete socket vyměnit provede to stejně jako kdybyste ho chtěli přidat, ale musíte počítat s tím že starý bude nenávratně zničen. K tvorbě socketl Jewelcrafter potřebuje různé kameny které padají na Outlandu. Ale k tvorbě těch nejlepších socketů bude potřebovat kameny, které padají většinou z elitek v raidových instancích a bossů. Tyto kameny můžete od patche 2.4.0 koupit na Isle of Quel'Danas za cenu 15 [Badge of Justice].

Užitečné odkazy

Kde se Jewelcrafting naučit ?

Aliance
 • Farii trenér v Exodaru
 • Vyšší skill se naučíte u Tatiany v Honor Holdu nebo pokud máte spřátelenou frakci Aldor v Shattrath City u Hamanara
  Horde
 • Aleinia trenér v Everesong Wood (Ruiny Silvermoonu) nebo Kalinda trenér v Silvermoon City
 • Vyšší skill se naučíte u Kalaena v Thrallmaru nebo pokud máte spřátelenou frakci Aldor v Shattrath City u Hamanara