lolskuska

Druid

Druid

Druidi jsou strážci světa, čerpajíc svoji energii z přírody jsou výbornými bojovníky. Díky možnosti přeměňovat se ve zvířata je hra za ně velmi pestrá. Ve formě medvěda si zahraje za Válečníka, ve formě kočky zase za Rogua. Na 30tém levelu dostane formu Geparda (Travel form = cestovní forma), která zvyšuje rychlost Druidova pohybu. V datadisku The Burning Crusade se Druid také dočkal své původní cestovní formy a tou je vrána, kterou dostane už na 68. levelu a je tak schopen jako první létat. Od přírody mu byla dána schopnost také výborně léčit, proto také disponuje mnoha druhy healů zaměřujících se hlavně na HoT (Healing over Time)..

Povolání dostupné pro tyto rasy

  • Temní Elfové - Night Elves
  • Taureni - Taurens

Výhody:

  • Může s proměnit na různé zvířecí formy, které napodobují jiná povolání
  • Léčení jak jednoho tak i více hráčů
  • Aura pro celou skupinu
  • Jako jediný může oživovat při boji.
  • Buff - (Mark of the Wild) zvyšuje jak všechny atributy tak i armory

Nevýhody:

  • Hodně závislý na maně
  • Formy nejsou stejně dobré jako povolání které napodobují
  • Ve formách není možno používat spelly

Talentové stromy:

Restoration
Tento talentový strom je zaměřen převážně na léčení ostatních hráčů a sebe. Vložením bodů do tohoto stromu si například vylepšíte Druidův hlavní podpurný buff (Mark of the Wild), Efektivitu vašich healů.Jelikož druid je hlavně HoT (Healing over Time) healer tak vylepšujete hlavně healy této povahy. Také dostanete velmi dobré kouzlo Nature's Swiftness, které po aktivování uděla z vašeho dalšího kouzla přírodní povahy instantní cast. Dostanete také formu enta, ve které máte sice o 20% menší rychlost, ale zvyšuje vaše healy o 25% (respektive zvyšuje velikost healů kteří ostatní členové party přijímají).

Balance
Investováním do tohoto talentového stromu vylepšíte Druidovi jeho útočná kouzla jako je Moonfire, Starfire atd... . Na začátku talentů  je také dobrý spell Nature's Grasp který vašeho nepřítele připoutá k zemi kořeny jakmile se vás dotkne (pozor ne vždy). V taklentech se nachází také (tak trochu sovu připomínající :-)) Moonkin Forma která přidá mnoho bonusů k vašim útočným spellům. Na úplném konci talentového stromu dostanete do vínku spell který přivolá 3 stromky (enty) kteří bojují po vašem boku (dávají velmi dobrý dmg a ztěžují vašemu nepříteli healing).

Feral Combat
V tomto talentovém stromu vylepšíte Druidovi jeho útočné formy formou zvýšení damage, dalších útoků apod.. . Bear forma se obohatí o Feral Charge která má podobný efekt jako u Warriora s tím rozdílem že jí můžete používat i během boje. Na konci talentového stromu se nachází nový útok pro obě formy s názvem Mangle. Druid v Bear Formě je také obstojný tank, mnohdy vyhledávanější než samotný "mistr" tankování Warrior.