lolskuska

Death Knight

Death Knight je první hero (hrdinská) class ve hře která se představí v novém datadisku World of Warcraft Wrath of the Lich King. Dostupný bude pouze pokud máte na svém účtu postavu která má level vyšší jak 55. Death Knight je dostupný pro všehny rasy a na každém účtu může být založen jen jednou. Po založení se objevíte v nové lokaci se jménem Acherus:The Ebon Hold, která se nachází nad Easternins Plaguelands. Pří založení nijak nesmažete nebo neohrozíte svou předchozí postavu. Po startu dostanete kompletní Uncommon gear. Po splnění série nápaditých questů, která má za úkol naučit vás vaše nové spelly, dostanete všechny vaše talent pointy, novou kompletně rare výbavu a budete ve všech směrech připraveni vstoupit do Outlandu a pokračovat normálním způsobem až na level 80. Jediný problém je že všechny profese až na First Aid máte na skillu 0 a musíte se je normálně naučit a vyskillovat, což by pro někoho mohl být problém.

Talenty

Tři talentové stromy Death Knighta se nazývají

Blood - Zaměřené na velké zranění melee zbraněma. Dopňování života z útoků a podobně.

Frost - Zaměřené na výdrž co nejvíce zranění a udržení threatu (agra). tankovací talenty

Unholy - Zaměřené na aplikování nákaz, vylepšení příšer které si death Knight může vyvolat atd...

Runy

Death Knight bojuje pomocí takzvaných run. Run jsou celkem tři typy, které mají názvy stejné jako samotné talenty Death Knighta. Jsou to Blood, Frost a Unholy. Od každého druhu run má Death Knight k dispozici dvě. Používáním run vzniká nová veličina vedle hněvu (rage) many (mana) a energie (energy) a tou je runová síla (rune power). Funguje asi zhruba jako combo pointy u rogua. čím vícekrát použijete runu tím větší máte runovou sílu, kterou proměňujete v další v PvP i PvE velmi užitečné spelly. Při používání run se nemusíte bát ani toho že vypotřebujete všech šest run a nemůžete bojovat. Runy se vám totiž obnovují každých 10 sekund. S runama a jejich používáním souvisí nová class profese (něco jako Jedy u rogua), která se jmenuje Runeforging.

Runeroging

Class profese Death Knighta, která umožní permanentně vylepšit (enchantovat) své zbraně. Pomocí této profese budete experimentovat s runymi a poté je zasazovat do své zbraně. Pár takovíchto run najdete zde.

Typ postavy

Death knight je univerzální postava.Výborný je  v PvP, protože se díky Blood talentům může sám healovat. V dungeonech zastane jak funkci tanka, tak i dmg dealera. Dokáže nosit jak obouruční zbraňě tak i dvě jednoruční. Jedinou vadou je že nemůže nosit štít. Funguje to jako u druida který je také schopen tankovat bez štítu. Má vysokou parry šanci. Je výborný tank proti kouzlícím nepřátelům.