lolskuska

Silvermoon

Silvermoon (Stříbrný měsíc)

Město Silvermoon bylo založeno vysokými elfy tisíc let po jejich příchodu do Lordaeronu. Bylo postaveno z bílého kamene a živých rostlin ve stylu dávného Impéria kaldorei a souznělo s přirozeným reliéfem krajiny. Ve městě sídlila slavná Academies of Silvermoon (Akademie Stříbrného měsíce) jako centrum učení tajemné magie, Sunstrider Spire (Věž kráčejícího ve slunci) a majestátní palác obývaný královskou rodinou vysokých elfů. Convocation of Silvermoon (Shromáždění Silvermoonu) známé také jako Council of Silvermoonu (Koncil Silvermoonu) vedoucí vysoké elfy.

Silvermoon stál po milénia, Druhou válku přečkal víceméně nepoškozený, ale během Třetí války zaůtočil na město princ Arthas vedoucí Pohromu na své cestě k Sluneční studně. Elfí král a Shromáždění byli zavražděni a většina obyvatel zabita. Pohroma obsadila město ale po vyčerpání jeho zdrojů jej nechala opuštěné.

Při útoku nemrtvých zbyla většina budov relativně neporušená, ale stalo se z něj město duchů. Jedinými návštěvníky města se stali lovci pokladů, ale duchové bývalých obyvatel Silvermoonu jim tuto činnost stěžovali.

Později pod vedením velkomagistra Rommatha který se vrátil z Outlandu s učením prince Kael´Thase a tajnou ochranou Anveeny, avatara Sluneční studny. S novými silami elfové rekonstruovali východní polovinu města a snaží se město navrátit do původní slávy, západní polovina však stále leží v troskách. Při obnově bylo použito velké množství magie na létající věže, ochranu před Plaguelands a Orb of Translocation (Koule přemístění) spojující Silvermoon s Undercity. Co se stalo s duchy vysokých elfů strašících v dávných síních není známo.